Wyłazy Fakro

Wyłazy Fakro

Wyłazy Fakro to elementy, dzięki którym w bezpieczny sposób wyjdziesz na dach kiedy tylko zajdzie taka
potrzeba. Myślisz „ale po co, jaka to potrzeba ma zmusić mnie do wychodzenia na dach”?
Już tłumaczę.
Przede wszystkim wyłazy fakro przydają się podczas gdy jesteśmy zmuszeni do wykonania prac kominiarskich, instalacyjnych czy też renowacyjnych. Oczywiście nie są to bardzo częste przypadki, ale jak to się mówi- przezorny zawsze ubezpieczony. Inną sytuacją, w której wyłazy mogą się przydać to utknięcie na dachu ulubionej zabawki naszego dziecka, piłki, latawca itp. Warto mieć wtedy szybką i bezpieczną opcję wyjścia na dach, by uniknąć końca zabawy zwieńczonego histerycznym płaczem. Do rzeczy, oto kilka faktów dotyczących wyłazy Fakro.
1. Wyłazy Fakro to jednocześnie okno dachowe. Dzięki niemu możemy doświetlić naturalnym światłem pomieszczenia zlokalizowane na poddaszu, możemy także w każdej chwili wpuszczać do nich świeże powietrze, a w razie potrzeby bezpiecznie wyjść na dach.
2. Wyłazy standardowe przeznaczone są do do montażu w pomieszczeniach, których się nie ogrzewa. Temperatura wewnątrz pomieszczenia musi być podobna do tej na zewnątrz.
3. Wyłazy Fakro dostępne są aż w 3 rodzajach:
a)wyłazy Fakro WLI- są odpowiednie do montażu na dachach o nachyleniu 15°-70°, posiadają uchwyty, które umożliwiają blokowanie ich w trzech pozycjach, dzięki temu możemy mocniej lub słabiej wietrzyć pomieszczenia. Ich elementy wykonane zostały z drewna sosnowego, które jest impregnowane próżniowo, dzięki czemu zyskuje odporność na uszkodzenia, pakiet szybowy ma grubość równą 16 milimetrom, gwarantuje on wysoką szczelność, szyby są hartowane, a więc odporne na uszkodzenia.
b)wyłazy Fakro WGI,WGT- sprawdzają się na dachach o nachyleniu od 15° do 60°, ościeżnice wykonano z drewna sosnowego, a skrzydło z profilu aluminiowego, malowanego proszkowo, w dodatku od wewnętrznej strony wzbogacone jest o uszczelką obwodowa, zapewnia ona doskonałą szczelność, dzięki czemu nie powoduje wzrostu opłat za ogrzewanie. Kołki ustalające, które służą do ryglowania skrzydła wyłazu, są zaokrąglone, co zmniejsza prawdopodobieństwo skaleczenia się o nie. Hartowane szyby są odporne na uszkodzenia powodowane chociażby przez grad, a profil aluminiowy, z którego wykonane jest skrzydło sprawia, że całe okno jest niepodatne na zniszczenia.
c)wyłazy Fakro WSS, WSZ, WSH – tak jak poprzednie, przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia 15°-60°. Mają klapową konstrukcję, półkolista kopuła otwiera się do kąta 180°. Umożliwia ona bardzo dobre doświetlenie pomieszczenia, wietrzenie go, a także co bardzo istotne – bezpieczne i swobodne wyjście na dach. Wyłazy te posiadają uchwyt, który umożliwia blokowanie skrzydła w trzech pozycjach.
Każdy z tych wyłazów posiada pięcioletnią gwarancję, która najprawdopodobniej nigdy się nie przyda. Dlaczego? Otóż produkty te zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczególik, by pomimo intensywnej eksploatacji, wyłazy służyły nam przez wiele lat w nienaruszonym stanie. Przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnego modelu, należy zwrócić uwagę na to, w jakim typie pomieszczenia zostanie zamontowany. Jak już zostało wspomniane wcześniej, dzielą się one na takie, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach ogrzewanych i wręcz przeciwnie. To obok wymiarów podstawowa kwestia, która pozwoli nam cieszyć się długoletnim użytkowaniem. Warto pamiętać o tym, że wyłazy Fakro służą także doświetlaniu i przewietrzaniu pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszach. Jasne pomieszczenia zachęcają do spędzania w nich czasu, zdecydowanie przeciwnie jest w przypadku pokoi, do których nie docierają promienie słoneczne. Słońce dostarcza naszym organizmom, bardzo istotnej dla ich prawidłowego funkcjonowania, witaminy D. Jej niedobory sprawiają, a także wydłużanie doby sztucznym światłem powoduje, że nieustannie czujemy się senni i zmęczenie. Jesteśmy podatni na stres, targają nami silne emocje. Ale to nie wszystko, niedobór witaminy D jest odpowiedzialny za powstawanie i nasilanie się objawów bardzo poważnych chorób, także nowotworowych.