Wady i zalety zamawiania mebli na wymiar

Wady i zalety zamawiania mebli na wymiar

Co prawda większość z nas urządzac mieszkania korzysta z gotowych rozwiązań i zamawia gotowe meble w sklepach meblarskich. Czasami zdarza się jednak tak, iż nasze pomieszczenia są niewymiarowe i stajemy wtedy przed problemem z doborem odpowiedniego umeblowania. Problem ten dotyczy często kuchni, która pomieścić musi dużą ilość sprzętu, a dodatkowo powinna zachować swój funkcjonalny charakter, ponieważ to tam przygotowujemy wszystkie posiłki w ciągu dnia, dlatego też nie powinniśmy oszczędzać na wyposażeniu tego pomieszczenia.

Wady mebli na wymiar

Podstawową wadą mebli na wymiar jest ich dość droga cena, a także długie oczekiwanie na wykonanie. Projektanci przed przystąpieniem do wykonania mebli muszą dokładnie zmierzyć pomieszczenie, aby stworzyć idealnie do niego meble. Architekci wnętrz muszą także uzgodnić z tobą wizję kuchni marzeń – dostosować dodatki i kolory pamiętając jednocześnie o funkcjonalności tego pomieszczenia. Czasami okres oczekiwania wydłuża się poprzez oczekiwania na kosztowne materiały, między innymi drewno, z którego wykonane będą meble.

Zalety mebli na wymiar

Pomimo wyższych kosztów i dłuższego czasu oczekiwania na meble, wiele osób decyduje się zamówić meble do kuchni pod wymiar Poznań także oferuje taką możliwość, między innymi w Pracowni Mebli. Meble stworzone na wymiar będą idealnie wkomponowane w przestrzeń naszego domu, a dodatkowo w przypadku małej kuchni ułatwią funkcjonowanie w niej. Jak zaznaczają projektanci wnętrz, nawet najbardziej nieregularna kuchnia może stać się miejscem w pełni funkcjonalnym, posiadającycm wszystkie niezbędne strefy: strefę zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania, gotowania i pieczenia. Zaprojektowane specjalnie dla nas meble będą także gadżetem niezwykle oryginalnym, spełniającym w stu procentach nasze osobiste preferencje dotyczące wystroju wnętrza. Wybierając meble na wymiar decydujemy o każdym nawet najdrobniejszym elemencie ich wyglądu takim jak klamka, uchwyt, czy kolor danej szafki. Ponieważ każdy mebel produkowany jest ręcznie nie istnieje możliwość zaistnienia takiego samego egzemplarza, co z pewnością będzie gratką dla wielbicieli pięknych, oryginalnych wnętrz.

Aby przyspieszyć realizację mebli, warto zamówić je dużo wcześniej zanim zaczniemy remont, dzięki temu meble dotrą do nas od razu po zakończeniu pracy związanych z malowaniem, wymianą podłog i sufitu. Warto skorzystać z porad znajomych lub opinii w internecie, które pozwolą nam zdecydować, która firma będzie odpowiedzialna za nowy bardziej funkcjonalny i designerski naszej kuchni.