Porady dotyczące zespołu weselnego

Porady dotyczące zespołu weselnego

Od dnia zaręczyn do dnia ślubu zazwyczaj mija spory kawałek czasu, który warto wykorzystać na zaplanowanie całej ceremonii. Niestety nie obejdzie się bez stresu nerwów i zapewne problemów, dlatego im więcej czasu będzie na przygotowania, tym lepiej uda się przygotować ten wyjątkowy dzień.

Priorytetem powinna być rezerwacja Sali i podjęcie decyzji czy przygotowania zostaną powierzone profesjonalnej firmie, czy raczej zajmie się tym rodzina przyszłych nowożeńców. Jeśli pieniądze są ograniczeniem lepiej samemu zabrać się do działania. Kolejnym etapem będzie zespół na wesele, bez którego fakt faktem żadna impreza odbyć się nie może. Mając dużo czasu, można przebierać do woli, by znaleźć ten najlepszy.

Suknia ślubna, wynajęcie limuzyny czy zamówienie kwiatków są również bardzo istotne, dlatego tych spraw nie należy odkładać na ostatnią chwilę. By wszystkie przygotowania poszły sprawnie, warto wcześniej wykonać szczegółowy plan działania i poszczególne obowiązki podzielić miedzy chętnych do pomocy a zapewne taki przyjaznych dusz nie zabraknie. Zamówienie zaproszeń ozdobnych, bilecików na butelki czy nawet karteczek z nazwiskami informującymi gdzie konkretne osoby mają zając miejsca, także musi być wcześniej wykonane. Ogólnie rzecz biorąc, w planowaniu wesele i zespół muzyczny i catering, jak i nawet najdrobniejsze rzeczy są bardzo istotne. W tym wyjątkowym dniu nie może być mowy o pomyłkach czy niedociągnięciach, dlatego snucie planów tylko na papierze nie da żadnych efektów, trzeba od razu zabrać się do działania. Zadzwonić, zapytać ile kosztuje zespół na wesele, jaką część budżetu pochłonie jedzenie, ciasta czy alkohol, gdzie można pożyczyć limuzynę itp. Tylko wtedy będzie można dokładnie oszacować, ile pieniędzy będzie potrzebnych na taki cel. Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu nawet czterdziestu tysięcy i więcej, w zależności od ilości zaproszonych gości oraz tego, co zostanie podane na stoły. Ślub to bardzo szczególne i wyjątkowe wydarzenie nie można, więc oszczędzać na im.