Lakiery Wella, czyli supermocne utrwalenie

Lakiery Wella, czyli supermocne utrwalenie

Lakier od włosów jest bez wątpienia kosmetykiem wszech czasów. Stosuje się go do stylizacji włosów od ponad 60 lat!. Od roku 1948 czyli pojawienia się tego kosmetyku na rynku zapanowała prawdziwa moda na idealnie wystylizowane fryzury, których trwałość, bez tego kosmetyku byłaby zdecodwanie bardziej ograniczona. Czy jednak lakiery do włosów są bezpieczne dla naszych pasm? Czy możemy stosować je codziennie?

Czy lakiery są bezpieczne?

Pierwszy lakier do włosów nie należał do kategorii idealnych kosmetyków, zawierał co prawda naturalne żywice, jednak bez odpowiednich dodatków sklejały one jedynie włosy i powodowały efekt chełmu na głowie. Później zaczęto do nich dodawać freon oraz gazy pędne, co spotykało się z krytyką ze strony ekologów i lekarzy. Dopiero około 1974 roku lakiery zmieniły swój skład , ponieważ koncerny kosmetyczne zrezygnowały całkowicie ze stosownia niebezpiecznych dla środowiska freonów, a także niebezpiecznego dla nas chlorku winylu. Lata 80. dzięki modzie na punkowe stylizacje, a także tapirowanie włosów określiły prawdziwy come back lakieru do włosów i innych kosmetyków przeznaczonych do stylizacji.

Współczesne lakiery do włosów, na przykład
lakiery Wella , są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla naszych pasm, ponieważ w swoim składzie zawierają oprócz żywicy, etanolu i silikonów, także liczne substancje pomocnicze oraz filty UV, które nie tylko skutecznie utrwalają naszą fryzurę, ale także chronią pasma przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Czy możemy stosować je codziennie?

Stosowanie kosmetyków do stylizacji włosów powinniśmy dostosować do kondycji naszych pasm. Najlepiej zabiegi stylizacyjne znoszą włosy zdrowe i grube, jednak współcześnie produkowane kosmetyki kierowane są niemal do każdego typu włosów tak, by każda z nas mogła cieszyć się zachwycającym efektem zadbanych włosów. Nawet panie posiadające cienkie włosy, które z reguły są pozbawione objętości dzięki lakierowi Wellaflex mogą cieszyć się efektem wyraźnie grubszych i uniesionych włosów aż do 24 godzin. Innowacyjna formuła lakieru sprawia, że kosmetyk jest niezwykle równomiernie rozprowadzany na powierzchni włosa. Patenol z kolei wypełnia cieńsze części włosów nadając im blasku i sprężystości. Włosy stają się wyraźnie gęstsze, bardziej uniesione i niezwykle naturalne. Pomimo silnego utrwalenia lakier szybko wysycha, a także można łatwo usunać go z powierzchni włosów.

Nowoczesne formuły lakierów do włosów są niezwykle lekkie, przez co nie grozi nam efekt sztucznie utrwalonej fryzury. Dodatkowo lakiery wzbogacane są o dodatkowe składniki roślinne, które zabezpieczają i chronią nasze pasma przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego oraz pozostałych czynników zewnątrznych np. deszczu czy wiatru. Takie lakiery są więc nie tylko bezpieczne dla naszych włosów, ale i skutecznie utrwalają nasze pasma.

Jeżeli jednak potrzebujemy niezwykle mocnego utwalenia warto zdecydować się na ultramocny lakier do włosów Wella Styling Finish Super Set, który jest profesjonalym kosmetykiem zapewniającym utrzymanie fryzury w niezmienionym stanie przez wiele godzin. Dodatkowo lakier nie pozostawia śladów i nie kruszy się, a formuła Multi Protect z prowitaminą B5 oraz filtrami UVA i UVB zabezpiecza nasze włosy i sprawia, że lśnią one przepięknym, naturalnym blaskiem.